Rapidus är tillbaka efter en välbehövlig ledighet. Framför oss har vi en spännande vår med exklusiva nyheter, analyser och nätverksträffar.
Förra veckan tjuvstartade vi med nyheten om att Lundabolaget DiLab begärts i konkurs. Idag har vi bland annat kunnat avslöja de konkreta siffrorna bakom det omsusade spelföretaget Illusion Labs.
Missa inte Rapidus 10-årsjubileum nästa vecka, torsdagen 21 januari, då utmärkelsen Årets Rapidusföretag delas ut. Se förmiddagens inbjudan för anmälan till festen.
För dig som vill ha mer av Rapidus finns Högerkanten på vår hemsida. Där lägger vi löpande ut extra nyheter och betraktelser om regionens näringsliv. Läs idag om att CellaVision noteras på Stockholmsbörsen.
Varmt välkommen tillbaka!
/Redaktionen