fredag 28 november 2025

inloggad som

ANNONS Innehåll från EKN

Sista chansen: Mats Bergstrand på ”Efter jobbet”

Idag är sista dagen för anmälan till ”Efter jobbet”-mötet nästa vecka med Mats Bergstrand från PR-byrån JKL.

Mats Bergstrand har varit debattredaktör på Dagens Nyheter och anses vara en av landets skarpaste analytiker av opinionsströmmar. Vi tar pulsen på hur det politiska klimatet vrider och vänder, hur debatten styrs och påverkas. Och framför allt hur företag och näringsliv berörs och ska förhålla sig till det.

Bergstrands tankar kommenteras av två representanter för det skånska näringslivet, Eva Ohlstenius, regionchef för Företagarna, och Johan Lundsgård, koncernchef för Volito.

Tid: Tisdagen 25 maj, kl 16.30
Plats: Minc, Anckargripsgatan 3 i Malmö

Anmäl dig här

Varmt välkommen!

Idag är sista dagen för anmälan till ”Efter jobbet”-mötet nästa vecka med Mats Bergstrand från PR-byrån JKL. Mats Bergstrand har […]


För att läsa resten av artikeln behöver du
vara prenumerant och inloggad

Prenumerera på Rapidus för
533 kr per månad

Bli en del av vårt exklusiva nätverk och få koll på vad som händer i Skåne och Öresundsregionen. Var alltid uppdaterad när du talar med dina affärskontakter. Nytta, nöje, inspiration.




  • Exklusiva affärsnyheter
  • Inbjudan till våra nätverksträffar
  • Två användare ingår

  • Ny vision för Malmö efterlyses

    Är Malmö ett mini-New York eller inte? Meningarna går isär i en ny bok där tolv namnkunniga personer synar stadens ursprung, tolkar dagsläget och spår framtiden 15 år framåt.

  • Compacta gör comeback

    Medicinteknikbolaget Compacta har fört en slumrande tillvaro de senaste åren. Men nu gör bolaget, grundat av bland andra Lundaprofilen Lars Montelius, comeback med ny vd och finansieringsrunda.

  • Storbolagen har långt kvar med AI

    ,
    Varken Alfa Laval eller Ikea når ännu sina kunder med något som producerats med hjälp av AI. Eller i alla fall bara indirekt och en extremt liten del. Det framgick vid en frukost på torsdagen.